V Třinci otevřeli největší workoutové hřiště v ČR

Titulní obrázek
1.11.2016

V Třinci otevřeli největší workoutové hřiště v ČR


Od poloviny září roku 2016 se město Třinec může chlubit největším Street Workout parkem v České republice. Byl vybudován na ploše vedle sportovní haly STaRS, zaujímá plochu 25 x 21 metrů a široké veřejnosti je k dispozici 24 posilovacích prvků. Naše firma byla generálním dodavatelem bezpečnostní dopadové plochy z TPV granulátu.

Dopadovou plochu jsme instalovali na bývalém asfaltovém prostoru u velkého parkoviště, workoutové prvky dodala firma RVL13 (Revolution 13). V rámci realizace došlo k úpravě stávajícího asfaltového povrchu, k vybudování obrubníků po obvodu plochy, realizaci nové asfaltové plochy a na ní vybudování umělého dopadového bezpečnostního povrchu. Jedná se o kvalitní moderní cvičiště, největší svého druhu v republice.

"Chceme, aby byl Třinec atraktivní i pro mladé lidi. Street workout je další možnost, jak smysluplně vyplnit volný čas. Na posilovacích prvcích si ale bude moci vylepšit kondičku samozřejmě každý, kdo má chuť a zájem," uvedla starostka Věra Palkovská.

Obdobné venkovní areály patří mezi sportovci k vyhledávaným místům a rostou v posledních letech po celé ČR jako houby po dešti. Například v ostravské městské části Poruba se před časem otevřelo již druhé takové sportoviště. Obvod se pro vybudování dalšího areálu rozhodl právě kvůli velkému zájmu lidí o tuto sportovní aktivitu. Street workout je cvičení výhradně ve venkovním prostředí. Při různých cvicích se využívá vlastní tělesná váha.

 

Více fotek ze slavnostního otevření zde.

 

Zpět na novinky