Nafukovací haly nové generace

Titulní obrázek
22.11.2016

Nafukovací haly nové generace


V listopadu 2016 jsme realizovali v Bratislavě akrylátový tenisový povrch v moderní nafukovací hale nejnovější generace od slovenského výrobce.

 

Nafukovací hala

Hala je zhotovena z dvojitého izolačního pláště, který sestává z lehčího materiálu přímo přivařeného k hlavní nosné plachtě. Tímto způsobem se vytváří mezi plášti vzduchový prostor, kam se z agregátu také vhání vzduch. Tímto systémem se dosahují výborné izolační vlastnosti. Prostor v hale je bez ozvěn a zvuk zevnitř haly se nepřenáší do okolí. Rozměry haly nejsou prakticky omezeny, vyrábí se přesně na míru podle požadavků investora.

Jedná se tedy o dvouplášťový systém s mnohem lepší tepelnou izolací než je tomu u klasických hal. Izolace je tvořena vzduchovým polštářem o tloušťce až 30 cm. U lanových hal je izolace tvořena bublinovou izolací o tloušťce 1-2 cm. Pořizovací náklady dvojplášťové haly jsou o něco vyšší, nicméně tyto vícenáklady se investorovi vrátí v podobě úspor provozních nákladů a to mnohdy již za první sezónu!

Dvouplášťový systém

Hmotnost 700gr/m² vnější plášť, 550gr/m² vnitřní plášť, speciálně lakovaný materiál - UV odolný, životnost 25-30 let, odolný vůči jakémukoliv počasí, antistatický, vysoce průsvitný, umožňuje průchod dennímu světlu.

Provozní náklady

Průměrná spotřeba plynu v klasické nafukovací hale o rozměrech 44 x 25 x 10 m jen málokdy klesne pod 20.000 m3 za rok, což při ceně 15 Kč/m3 činí 300.000,- Kč ročně. Provozní náklady v halách nové generace jsou ve srovnání s klasickými halami v průměru o 30-40 % nižší!

Na nafukování haly se používá ventilátor s elektromotorem, který musí běžet nonstop. Standardně je však dodáváno speciální zařízení - frekvenční měnič, který snižuje otáčky motoru a tím zároveň i spotřebu elektřiny. Za normálních okolností není nutné, aby motor šel na plné otáčky. Používáním tohoto zařízení se nejen snižuje spotřeba elektřiny, ale snižuje se i hladina šumu způsobeného nafukováním - prouděním vzduchu do haly.

Osvětlení

Standardně je dodáváno LED osvětlení, jehož spotřeba pro halu o rozměrech 44 x 25 x 10 m je 24 x 106 W = 2,544 kW, což je ve srovnání s min. 6 kW při klasickém neonovém osvětlení minimum. Životnost světel je cca 20 let používání (50 000 hodin), intenzita osvětlení při tomto počtu svítidel je cca 400 lux (standard je 300 lux).

Další výhodou tohoto typu hal je v tom, že není potřeba žádných výměn fólií jako u lanových hal každé 4 roky, což jsou zbytečné investice navíc. Životnost nové generace nafukovacích hal je min. 25 let.


Servis

Servis hal je zajištěn do 12 hod. Zajištění každoroční montáže a demontáže haly je samozřejmostí. V případě zájmu je možno zaškolit odpovědného pracovníka a montáž či demontáž lze poté provádět svépomocí. Tímto lze ušetřit každou sezónu cca 100.000,- Kč. Montáž/demontáž hal nové generace je mnohem jednodušší. Hala se pouze po obvodu ukotví a nafoukne, není potřeba vyrovnávat jednotlivé vrstvy haly jako je tomu u lanových hal.

 

Výhody dvouplášťových hal

  • Nižší provozní náklady díky lepší tepelné izolaci (o cca 30-40%, což za jednu topnou sezónu dělá značnou úsporu).
  • Není nutné každých pár let měnit UV fólii a bublinovou fólii, jelikož zde žádná není.
  • Moderní a přitažlivý vzhled haly.
  • Nejvyšší možná stoupavost bočních stěn haly – bezkonkurenční.
  • Jednodušší složení a stavění haly.
  • Nižší nároky na skladování v porovnání s konkurenčním typem hal (potřeba o cca polovinu méně úložného prostoru).
  • Vyšší gramáž a vyšší životnost hlavní plachty, je oboustranně PVDF lakovaná a odolná vůči UV záření, možnost vyčištění plachty jak z vnitřní tak i z vnější strany.
  • Výkonné a úsporné LED osvětlení – víc než 400 lux.
  • Nízké riziko kolapsu haly v době silného sněžení.

 

Pokud vás zajímají detailnější informace ohledně nafukovacích hal nové generace, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

 

Zpět na novinky