Slavnostní otevření tělocvičny ZŠ O. Nedbala v Českých Budějovicích

Titulní obrázek
19.11.2017

Slavnostní otevření tělocvičny ZŠ O. Nedbala v Českých Budějovicích


V pondělí 13.11.2017 ve 14:00 byla slavnostně otevřena přístavba tělocvičny Základní školy Oskara Nedbala v Českých Budějovicích. Jedná se o nejmodernější tělocvičnu ve městě. Generálním dodavatelem stavby za téměř 40 milionů korun byla firma EDIKT a.s., České Budějovice. Sportovní litou polyuretanovu podlahu na dvojitém odpruženém dřevěném roštu realizovala naše firma.

Práce na přístavbě tělocvičny začaly v říjnu 2016. Tělocvična o vnitřních rozměrech 32,21 x 27,6 m se světlou výškou 9,0 m a výškou hřebene střechy 12,22 m nabízí široké využití pro různé druhy sportů, například volejbal, minivolejbal, basketbal i tenis. Pro rozdělení hrací plochy byla na stropní konstrukci instalována předělovací síť. Jako hlediště budou sloužit dvě teleskopické tribuny se sezením na lavicích celkově pro 196 diváků. Hala je vybavena velkoplošnou obrazovkou.

Tělocvična bude prioritně využívána pro potřeby výuky žáků, ale může sloužit i jako společenský či taneční sál nebo pro pořádání kulturních a společenských akcí. Hala bude pronajímána i jiným subjektům, třeba sportovním klubům a spolkům. Škola spolupracuje s fotbalisty SK Čtyři Dvory či s moderní gymnastikou. ZŠ Oskara Nedbala má rovněž dlouhodobou smlouvu s extraligovým volejbalovým klubem Jihostroj, kterému vychovává mladé talenty. Také ti teď budou mít více prostoru pro trénink. 

Při slavnostním zahájení provozu vyzkoušeli tělocvičnu extraligoví volejbalisté Jihostroje i mladé naděje. „Povrch je hodně příjemný, pěkně pruží. Je to lepší než ve všesportovce (Sportovní hala na Dlouhé louce, pozn.). Musím říct, že je to hezký prostor. Když si vzpomenu, jak jsem začínal vedle v tělocvičně, tak je ten rozdíl obrovský,“ reagoval Marek Šotola, dvoumetrový univerzál z VK Jihostroj.

O halu byl veliký zájem ještě před samotným otevřením. Až do konce roku má všechny termíny obsazené.

 

   

 

 

 

Podívejte se jak trénují volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice na naší podlaze ve sportovní hale ZŠ O. Nedbala v Českých Budějovicích.

Zpět na novinky