Sportovní hala Polárka Frýdek-Místek - dodávka krycího povrchu ledové plochy

Titulní obrázek
6.12.2017

Sportovní hala Polárka Frýdek-Místek - dodávka krycího povrchu ledové plochy


Od pondělí 6.11. do úterý 7.11.2017 byla pro hokejisty i veřejnost uzavřena ledová plocha ve sportovní hale Polárka ve Frýdku-Místku. Důvodem byla dodávka a montáž krycího povrchu ledové plochy o rozměrech 58,75 x 28,5 m, včetně provedení zkušební montáže a demontáže a upravení povrchu dle konkrétních rozměrů a poloměrů kluziště. Dodávku a montáž zajišťovala naše firma.

Rozměry modulů jsou 2400 x 600 x 48 mm, hmotnost každého modulu činí 27 kg. Na plochu bylo použito celkem 1 176 ks. Jedná se o výrobek Speed-Lock Ice-Cover Basic Lite s nášlapnou vrstvou ze speciální březové překližky o tloušťce 18 mm s povlakem z fenolové pryskyřice, třída reakce na oheň Bfl-s1, výroba Německo. Izolační schopnosti - při teplotě vzduchu +18 °C a teplotě ledu -7 °C dosahuje systém teploty povrchu cca. +11 °C. Odolnost při bodovém zatížení - po povrchu mohou jezdit vysokozdvižné vozíky / dodávky o max. celkové hmotnosti do 10 tun, max. zatížení činí 5 000 kg na 20×20 cm. Ledovou plochu dokáže osadit 8 montérů za necelé 4 hodiny. Součástí dodávky bylo i 18 ks přepravních ocelových vozíků. Celkové náklady činily 3.999.000,- Kč bez DPH.

Jakmile jsou všechny části povrchu upraveny dle rozměrů ledové plochy, je možné provádět pokládku krycího povrchu bez použití jakéhokoliv montážního materiálu či montážního nářadí. Povrch je mechanicky odolný, má zvýšené tepelně izolační schopnosti a musí snést přísné požární normy. Již v brzké době se můžou nejen Frýdečáci těšit na koncerty a další kulturní akce pořádané přímo na ledové ploše.

 

Zpět na novinky