HERCULAN MF Blue - ideální povrch do tělocvičen a hal

Titulní obrázek
15.2.2012

HERCULAN MF Blue - ideální povrch do tělocvičen a hal


HERCULAN - jedná se o holandského výrobce špičkových polyuretanových podlah do tělocvičen a víceúčelových hal. Herculan MF svými parametry splňuje nejnáročnější kritéria kladená na sportovní podlahy. Dlouhá životnost, neměnné vlastnosti - zůstává dlouhodobě pružný, ideální na floorball, malý fotbal, badminton, volejbal, házenou atd. Na jeho výrobu je použit jeden z nejkvalitnějších litých polyuretanových materiálů EX 800 z tažností 190 %!!! Povrch je vhodný i pro občasné konání společensko-kulturních akcí.

Sportovní podlahy Herculan MF (Multi Functional) jsou vhodné pro všechny indoorové sporty a mají certifikáty od mezinárodních svazů – BWF (badminton), FIBA (basketbal), IHF (házená). Bezespárý, elastický povrch jednoznačně přispívá k dosažení špičkového sportovního výkonu. Povrch poskytuje optimální protiskluzovou úpravu, nehrozí poranění ani při pádu. Pružné podlahy HERCULAN plní nejnáročnější kritéria pro útlum síly - absorbci nárazů (shock/force absorption). Sportovci vyžadují sportovní povrchy s větším útlumem nárazů umožňující intenzivní činnost, ale zároveň zajišťující maximální bezpečnost a možnost rychlého fyzické zotavení. Celý systém HERCULAN MF vyniká právě svou pružností. Té je dosaženo za použití elastické podložky ve spojení s bodově pružnou litou PU vrstvou. U systému HERCULAN MF Blue je místo podložky z recyklátu z pneumatik použit eko recyklát z polyuretanové pěny, která nevylučuje žádné škodliviny a je naprosto ekologická. Právě pružnost povrchu chrání klouby a pohybové ústrojí sportovců před opotřebením. Podlaha je lepená přímo na anhydrit (popř. beton), ale jsme schopni ji udělat i na dvojitý pružný rošt, což je velice unikátní konstrukce a sportovní podlaha nejvyšší kvality. Normy stanovují minimální útlum sil (shock/force absorption) 25 %:

  • HERCULAN MF Blue 28 6 + 2 mm - útlum síly 28 %. Technický list naleznete zde.
  • HERCULAN MF Blue 33 7 + 2 mm - útlum síly 33 %. Technický list naleznete zde.
  • HERCULAN MF Blue 38 8 + 2 mm - útlum síly 38 %. Technický list naleznete zde.

 

Povrch nestudí, je naprosto bezpečný a tudíž vhodný i pro děti MŠ a ZŠ, kdy při pádu prakticky nedochází ke zranění. Povrch je neporézní, tedy naprosto hygienický. Sportovní povrchy Herculan jsou nenáročné na údržbu, velmi snadno se čistí a v případě potřeby je lze snadno opravit. Lité podlahy HERCULAN nereagují na vodu ani vlhkost, nevadí jim teplotní výkyvy v tělocvičně, zatečená voda ze střechy, z prasklého radiátoru a podobně. Vzhledem k vysoké pevnosti v tahu a pružnosti nášlapné vrstvy, vysoké odolnosti proti poničení, výborné zvukové izolaci a životnosti i několik desítek let se jedná o naprosto bezkonkurenční sportovní povrch, který je zároveň vhodný i pro občasné pořádání společensko-kulturních akcí, výstav, koncertů, apod.

Každý rok přichází Herculan s novými inovacemi v souladu s nejpřísnějšími kritérii na ochranu životního prostředí a ochranu zdraví při práci. Např. dvousložkový polyuretanový vodou ředitelný systém značky HERCULAN patří ke špičce nejen v Evropě, ale i ve světě. Brožurku v angličtině s technickými vlastnostmi najdete zde. Návod na údržbu zde. Podlahové systémy Herculan jsou vhodné i pro použití s podlahovým vytápěním. Tepelně technické vlastnosti zde. Reference zde. Podívejte se i na ukázkovou referenci ze Sportcentra Fajne v Ostravě.

Vyberte si ze široké škály barevných variací povchů i lajn.

  

 

Zpět na novinky