Hybridní trávník - dokonalé spojení přírodního a umělého trávníku

Titulní obrázek
6.2.2020

Hybridní trávník - dokonalé spojení přírodního a umělého trávníku


Aktuálně jsme naši nabídku rozšířili o hybridní trávník Green Hybrid 32.

To nejlepší z obou světů

Intenzivně namáhané plochy spolu se špatným počasím prakticky znemožňují nebo výrazně zhoršují podmínky pro růst přírodního trávníku. Přírodní trávě se navíc často nedaří ani na podmáčených či stinných místech. Jedná se o známý problém u mnoha sportovišť, dětských a golfových hřišť či jiných intenzivně využívaných ploch. Tam, kde se dříve jako náhrada používala umělá tráva, dnes existuje řešení, které spojuje to nejlepší z obou světů. V hybridním trávníku Green Hybrid 32 se snoubí vzhledově dokonale zelená syntetická tráva s nenapodobitelným dojmem přírodní trávy v poměru 60 / 40.

Z čeho je trávník Green Hybrid vyroben?

Trávník Green Hybrid je vyroben ze stejného materiálu jako klasická syntetická tráva, jen je ho použito menší množství. Stébla trávy jsou z polyetylénu (PE) a jsou zapletena do rohože se šestihrannou strukturou, kterou může přírodní tráva snadno prorůstat. Rohož je zhotovena z odolné pryže a působí jako ochranná vrstva nad přírodním trávníkem, kterému tak poskytuje vysokou schopnost regenerace. Na travní ploše tak nevznikají žádná holá místa ani blátivé kaluže. Technická specifikace ke stažení zde.

Celoročně zelený trávník

Rohož trávníku Green Hybrid je konstruována tak, že pomáhá přírodní trávě prorůstat mezi stébla umělé trávy a dokonale tak vyrůst do hybridního trávníku. Kombinace stébel přírodní a syntetické trávy znamená, že trávníky Green Hybrid zůstanou zelené po celý rok. I když počasí zbarví přírodní trávu do žluta, hybridní trávník zůstane zelenější, takže bude vypadat úhledný a dobře udržovaný. Hybridní trávník zároveň pomáhá chránit křehkou přírodní trávu, které tím zajišťuje nejlepší možné podmínky k růstu.

Jednoduchá instalace

Green Hybrid je pouze jedním z mnoha druhů hybridních trávníků. Oproti konkurečním výrobkům se však velmi snadno pokládá a nevyžaduje prakticky žádnou stavební připravenost. Jediná příprava, kterou trávník Green Hybrid vyžaduje, je zasetí travního semene nebo posekání přírodního trávníku na co nejmenší výšku. Rohož syntetického trávníku se pokládá přímo na stávající přírodní trávník nebo osetou půdu. Během krátké doby začne přírodní trávník snadno prorůstat otevřenou konstrukcí rohože. Kořenový systém přírodního trávníku je při svém rozvoji lépe chráněn, což se projeví i na jeho delší životnosti. Jedná se o dokonalou symbiózu dvou produktů, jejímž výsledkem je trvanlivý celoročně zelený trávník. Samotnou pokládku zvládnete bez problému svépomocí. Green Hybrid se dodává v rolích v následujících velikostech: 2x5, 2x10, 2x15 nebo 2x20 metrů. Pokyny k instalaci hybridního trávníku Green Hybrid ke stažení zde.

Nenáročná údržba

Hybridní trávník je možné sekat stejně jako ten přírodní, protože stébla snadno prorůstají otvory v jeho rohoži. Sekání je možné započít po dvou až třech týdnech od pokládky. Když se rozhodnete pro hybridní trávník, nemusíte se strachovat, že bude tráva chřadnout. Green Hybrid byl vyvinut tak, aby bylo možné založit nádherný celoročně zelený trávník, a jeho materiály neblednou navzdory drsnému počasí nebo špatným podmínkám pro růst. Návod na údržbu ke stažení zde.

Možnosti využití

  • Namáhané sportovní / hrací plochy a hřiště, kde se přírodní trávě příliš nedaří
  • Golfová hřiště, odpaliště
  • Dětská hřiště, okolí herních prvků a skluzavek s výškou pádu max. 1 m
  • Fotbalová hřiště - brankoviště, výběhy, okolí střídaček
  • Areály k pořádání různých akcí, hudebních či kulturních festivalů
  • Zahrady - okolí bazénů
  • Veřejné parky a oddechové plochy
  • Svažité pozemky, úbočí, stráně
  • Cvičiště pro psy, agility
  • Příjezdové cesty a plochy určené ke stání

 

 

 

Zpět na novinky