O nás

 

SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o., firma s bohatou historií sahající až do minulého tisíciletí. Jsme stavební společnost se specializací na sportovní stavby a vedoucí firma v inovacích ve svém oboru. Patříme mezi významné hráče v oboru sportovních staveb i v celosvětovém měřítku s ročním obratem cca 200 mil. Kč bez DPH.

Naše firma nabízí komplexní služby týkající se výstavby či obnovy venkovních hřišť, sportovišť, tenisových kurtů, atletických i školních areálů. Provádíme i rozsáhlé rekonstrukce školních tělocvičen a sportovních hal. Stavíme obloukové sportovní haly a dvouplášťové nafukovací haly. Realizujeme veškeré indoor i outdoor sportovní povrchy - tartan, akrylátové povrchy, umělé trávníky vč. bezzásypových, odpružené polyuretanové lité podlahy, dřevěné palubové podlahy na roštu, speciální tenisové koberce, umělou antuku a jiné. Zpracováváme projektové dokumentace pro sportovní stavby.

Za více než 20 let působení v oboru sportovních staveb jsme se stali výhradním zástupcem několika exkluzivních značek sportovních povrchů, zejména se jedná o předního výrobce firmu Herculan (Holandsko) – lité polyuretanové sportovní podlahy do tělocvičen a hal, Rosehill Polymers Ltd. (Anglie) - TPV granulát pro pokládku tartanových povrchů, Notts Sport (Anglie) – sportovní vpichované koberce nové generace a Sportisca (Švýcarsko) - bezzásypové umělé trávníky. Provádíme montáže v ČR, SR, Holandsku a Norsku. Používáme výhradně značkové materiály od předních světových výrobců sportovních povrchů, jež jsou zásadním předpokladem pro výjimečnou kvalitu odvedené práce.

 

Historie firmy

Vážení přátelé, spolupracovníci, zaměstnanci, zákazníci,

Rád bych vám ve zkratce popsal vznik a historii firmy, která dnes patří k vedoucím firmám v oboru nejen v ČR, ale svým rozsahem, znalostmi a know-how se stala uznávanou společností jak v naši zemi, tak i v zahraničí.

Firma SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o.  začala svoji činnost zápisem do obchodního rejstříku dne 8. dubna, 1999. Historie firmy však začala již 9.9.1992, kdy jsem začal skutečně podnikat jako Marek Bainar – fyzická osoba. Začal jsem podnikat v porevolučním období, v době, kdy mi bylo 19 let. Již v té době u nás působily nadnárodní firmy, jejichž produkty jsem začal nabízet. V tomto obdoví jsem získal neuvěřitelné zkušenosti z osobního prodeje zboží konečným zákazníkům.

Pak přišlo splnění dětského snu, odcestoval jsem do Kanady za svými přáteli, se kterými jsem si dopisoval přes mezinárodní noviny Buy and Sell. Šesti měsíční pobyt v naprosto odlišném prostředí, odkázaný jen sám na sebe, mi dal základy pro samostatnost a hlavně pokročilou znalost nejdůležitějšího jazyka světa.

Po návratu mě čekala práce v marketingu u prestižních inzertních novin. Získání dalších obchodních zkušeností mě dovedlo k myšlence začít podnikat samostatně. Shoda náhod vedla k tomu, že jsem se seznámil s lidmi z firmy vyrábějící pryžové výrobky, při jejichž výrobě vznikal odpad, který se recykloval a zpracovával na další hodnotné produkty. Jedním z nich byly pryžové desky, které se daly použít jako antivibrační, anti-rezonanční nebo sportovní podložky. Směr, který mě zaujal, je asi všem jasný. Dodávka a montáž sportovních povrchů na venkovní sportoviště a sportovních podlah do tělocvičen. Byla založena firma SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o.

Po několika méně či více úspěšných realizacích jsem pochopil, že v ČR nejsou v tomto oboru dodavatelské firmy, které by byly schopny vyrábět pro instalační firmy kvalitní a vyzkoušené systémy a opět jsem se intuitivně přiklonil ke správnému směru – pokládka povrchů in-situ (na místě) strojně – finišerem a odběr materiálů od prestižních firem ze Západní Evropy. V té době to však představovalo značné investiční náklady a velký risk návratnosti investice. Vše bylo spojené s nedostatkem zakázek, těžké konkurence a přistupování na podmínky v té době silných stavebních firem, které si diktovaly své smluvní podmínky. Bylo mnoho okamžiků, kdy firma stála na pokraji konce z důvodů neférového jednání svých partnerů, neplacení faktur a podobně. To byl tehdejší styl rádoby podnikatelů. Mercedesy, BMW za cenu nezaplacených faktur od firem, jako jsme byli my.

Naštěstí většina partnerů se vůči nám zachovala férově a ustáli jsme to. Postupnou změnou zákonů se začaly objevovat státní zakázky, kterých jsme se mohli účastnit napřímo. Správným přístupem a cenovou politikou jsme jich tímto způsobem začali postupně získávat čím dál více. Jednalo se o rekonstrukce podlah v tělocvičnách a sportovních povrchů na venkovních sportovištích. Enormním nasazením jsme si získali respekt u konkurence, ocenění u investorů. Od začátku jsem instinktivně směřoval vše ke kvalitě práce a použitých materiálů.

Pak začalo další období, období celosvětové hospodářské krize, kterou začaly různí rádobypodnikatelé zneužívat a opět začala doba neplatičů, pohledávek, které nešlo vymáhat. Nedokonalý právní systém, který nahrával nepoctivým firmám. Nazvěme je pravým jménem – zlodějům. Firma není s.r.o., ale za firmou stojí konkrétní lidé. Tito musí být viněni a souzeni, jinak se z tohoto marasmu společnost nikdy nedostane. Jak důležitý je právní stát a vymahatelnost práva!

V té době už jsme patřili k předním dodavatelům podlah do sportovních hal a tělocvičen a umělých povrchů na venkovní sportoviště. Strategie se změnila a začali jsme se účastnit napřímo státních zakázek na kompletní výstavby a rekonstrukce sportovišť. Již jsme splňovali kritéria zadavatelů veřejných zakázek. Z podlahářské firmy se stala firma stavební. Firma, která má vizi, zkušenosti a know how, aby se stala špičkou ve svém oboru v ČR a postupně třeba i v Evropě.  Snažíme se o dlouhodobou udržitelnost. Vytvářet kvalitní prostředí pro práci, své lidi odměňovat a motivovat.

Dnes je na naší firmě závislých zhruba 70 rodin. Jsou to rodiny našich zaměstnanců, dlouhodobých spolupracovníků, partnerů a subdodavatelů. Vážím si jich. Rád jsem s nimi a vím, že se na ně můžu spolehnout, tak jako se oni mohou spolehnout na mě. Budu se vždy snažit je nezklamat a vedu k tomu i své nástupce. Ano jsem jeden z mála těch šťastných, kteří mají své nástupce – syny Viktora a Daniela, kteří již ve svém ranném věku projevili svůj zájem pokračovat v mé práci.

Přeji vám všem, abyste se měli dobře a našli spokojenost ve svém životě.

Marek Bainar

Jednatel

SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o.

Stavební firma