HERCULAN (Holandsko)

HERCULAN (Holandsko)


Jsme exkluzivní ditributor povrchů firmy Herculan pro ČR. Jedná se o předního holandského výrobce špičkových polyuretanových povrchů a litých podlah. Firma se soustředí na produkci vnitřních i venkovních sportovních povrchů a speciálně vyvinutých povrchů na tenis. V naší nabídce naleznete bodově pružné podlahy do tělocvičen a hal HERCULAN MF a speciální bodově elastický polyuretanový povrch určený na tenis HERCULAN TC COURT PRO

Povrchy HERCULAN jsou BODOVĚ pružné (elastické) sportovní povrchy. Ty se skládají z elastické vrstvy a povrchové vrstvy. Vyznačují se rychlou reakcí, velkou poddajností a ohebností při působení zátěže. Na povrchu bodově elastické podlahy se při zatížení vytváří prohlubeň o ploše ne o moc větší než bezprostředně zatížená plocha, tzn. že se deformační prohlubeň vždy a pouze maloplošně přizpůsobí ploše zatížení. V důsledku měkkého ohybu splňuje tento typ podlah velice dobře ochranné funkce a snižuje riziko zranění při pádu.

Naproti tomu existují klasické PLOŠNĚ elastické sportovní podlahy, většinou na dřevěném roštu s vrchní vrstvou z palubkových parket z dubu, buku nebo javoru. Liší se především tím, že deformační prohlubeň se prostírá na mnohem větší ploše a má profil struny zatížené závažím.

Nejnovějším trendem v ČR na poli špičkových indoor sportovních povrchů jsou tzv. smíšené elastické podlahy - mixed elastic floors (někdy též označovány jako kombinovaně elastické podlahy - combined elastic floors). Jedná se o jedinečný systém kombinace PLOŠNĚ elastické dřevěné konstrukce a BODOVĚ elastické polyuretanové podlahy. Smíšená sportovní podlaha je tedy plošně elastická podlaha s bodově elastickou horní vrstvou. Má tu charakteristickou vlastnost, že při zatížení na jejím povrchu se vytvoří soustředěná, velkoplošná deformace způsobená dřevěným roštem, znásobená bodově elastickou deformací vrchní vrstvy podlahy. Tato její vlastnost ji řadí mezi naprostou špičku ve sportovních podlahách. 

Výsledný povrch v sobě tedy kombinuje skvělé sportovní vlastnosti obou povrchů – plošnou pružnost parket a bodovou pružnost a další výhody litých podlah. To má za následek vynikající odolnost povrchu, vysokou elasticitu celého systému, vynikající tlumení nárazové energie, vysoký koeficient tření a v neposlední řadě i estetický vzhled díky dostupnosti litých podlah HERCULAN v mnoha barevných variantách. Oproti dřevěné podlaze jsou smíšené elastické podlahy vhodné i na indoor tenis, mají větší odolnost vůči mechanickému poškození, což ocení zejména hráči moderních sportů jako je například floorball, kde vlivem hokejek dochází k podstatně většímu zatížení podlahy. Podlaha je určena do víceúčelových sportovních hal, školních tělocvičen a gymnastických sálů.

S předními představiteli firmy HECULAN jsme během naší obchodní návštěvy v březnu 2013 probírali i další možnosti vytvoření smíšených elastických podlah za použití litých podlah HERCULAN, kdy firma dokonce vyvíjí vlastní systém.

         

 
Neméně důležitou novinkou je i příslib spolupráce HERCULANu v oblasti spravování webových stránek společnosti v ČR. Po dohodě s výrobcem a našim exkluzivním partberem budeme již velmi brzo spravovat doménu www.herculan.cz. Velmi si vážíme projevené důvěry, která pramení z našeho dlouholetého a po všech stránkách naprosto korektního a bezproblémového obchodního vztahu.

 

 

Zpět na partnery