JUTA (ČR)

JUTA (ČR)


Akciová společnost JUTA Dvůr Králové n. Labem je jediný výrobce umělé trávy JUTAgrass v ČR a zemích střední a východní Evropy. JUTA a.s. vyrábí a dodává široký sortiment trávníků, které najdou uplatnění především ve sportu. Umělé trávníky JUTAgrass® jsou ideálním povrchem pro interiéry i exteriéry. Jsou vyrobeny z vysoce odolných polytetylenových vláken, která zaručují UV stabilitu a trvanlivost celého povrchu.

 

Společnost JUTA a.s. je členem asociace výrobků sportovních trávníků ESTO, licencovaným výrobcem FIFA a členem Svazu stavitelů sportovních ploch v Anglii a ve Francii. O dobré pozici produktů JUTAgrass na trhu svědčí meziroční nárůst prodeje o 50 %. Pro rok 2013 firma plánuje vyrobit 1,5 milionu metrů čtverečních trávníků všech druhů, přičemž v letošním roce už překonala významný mezník v historii podniku - vyrobený jeden milion metrů čtverečních. Současně s nárůstem prodeje společnost připravuje další rozvoj technologie. V současné době firma usilovně spolupracuje na vývoji čtvrté generace umělých trávníků pro fotbal.

 

Garance kvality - testování ve vlastní laboratoři    

Výrobní závod je certifikován jakostí ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001. Díky velmi dobrému a modernímu vybavení zkušebny Juta je možné provádět velké množství laboratorních i polních testů pro dosažení maximální kvality trávníků a komfortu ze hry. Většina laboratorních testů jsou především mechanicko–fyzikální zkoušky, ověřující kvalitu a dané parametry výrobku. Kvalita hry je pak ovlivněna především hodnotami odskoku míče, absorpce nárazu, vertikální deformace či odolnosti vůči rotaci. Tyto zkoušky je možné provádět přímo na hřišti nebo také v laboratorních podmínkách. Zkušebna firmy je vybavena pro veškerá tato testování.

getpic getpicVybavení laboratoří Juta ve Dvoře Králové nad Labem.


Mezi nejdůležitější parametry ovlivňující životnost trávníku patří především UV stabilita a odolnost vůči opotřebení. Odolnost materiálu vůči UV záření je testována na QUV přístrojích s možností postřiku pro co nejvěrohodnější simulaci venkovních klimatických podmínek. Zkouška spočívá v urychlení degradace materiálu a zjištění jeho skutečné UV stability v průběhu let již v několika měsících. Vyhodnocení odolnosti vůči opotřebení u velmi namáhaných fotbalových trávníků se provádí pomocí Lisport testu, který je také součástí většiny certifikací umělých fotbalových trávníků. Toto zařízení dokáže během 20 000 cyklů (cca 80 hod) nasimulovat 10 let běžného užívání trávníku.

I přes velmi dobré vybavení zkušebny a kvalifikovanou obsluhu spolupracuje Juta s několika akreditovanými Evropskými laboratořemi, s jejichž pomocí může zákazníkům poskytnout nezávislé posouzení výrobků a současně si tak ověřovat výsledky svých vlastních měření.

 

Materiál

Materiály na výrobu umělé trávy jsou vyrobeny ze syntatických materiálů. JUTA a.s. je výrobcem:

 

Úspěchy

Značka Jutagrass získává pozici osvědčené obchodní značky nejenom v České republice, ale i v ostatních zemích světa. Např. během světové výstavy EXPO Šanghaj prošlo po umělé trávě českým pavilonem 8 milionů návštěvníků, aniž by povrch nesl výrazné známky opotřebení. V květnu 2011 byla v anglickém Magazínu zveřejněna fotografie královny Alžběty na irském fotbalovém stadionu CROKE PARK na terakotovém okraji JUTAgrass. Společně s JUTA UK společnost realizovali první padelové hřiště pro David Loyd Leisure Club. Kvalitu trávníku pro tenisové povrchy ocenil i Karel Nováček, bývalý daviscupový reprezentant a někdejší osmý tenista světa, který již podruhé převzal záštitu nad tenisovým turnajem JUTACUP.

Firma se chce i nadále udržet mezi top 10-ti špičkovými světovými výrobci a vyvíjet neustále nové technologické postupy. Proto Juta instalovala na hřišti v areálu Střední školy informatiky ve Dvoře Králové n. Labem umělý trávník 4. generace ACTIVE, určený pro fotbal, bez použití zásypu gumovým granulátem. Tento unikátní typ bezzásypového sportovního povrchu není dosud v ČR používán. Na jeho vývoji spolupracuje Juta s fotbalovým klubem FC Slovan Liberec - vítězem české fotbalové ligy 2011.
 

V naší nabídce najdete:

  • JUTA Essential 20 - ekonomický víceúčelový trávník vhodný na veškeré míčové hry. Ideální pro víceúčelová školní či obecní hřiště. 19.948 vpichů/m2, vsyp křemičitý písek, výška vláken 20 mm. Technický list ke stažení zde.
  • JUTA Fast Track 15 - speciální víceúčelový trávník vhodný na veškeré míčové hry i na tenis, umožňuje skluz jako na antuce. Ideální pro víceúčelová školní či obecní hřiště.
    44.094 vpichů/m2, vsyp křemičitý písek, výška vláken 15-17 mm. ITF class 4 středně rychlý (medium-fast). Barva zelená, červená, modrá.  Technický list ke stažení zde.
  • JUTA Fast Track 18 - speciální trávník určený především na tenis (umožňuje skluz podobně jako na antuce), avšak je vhodný i na víceúčelové využití. ITF class 4 středně rychlý (medium-fast). 44.094 vpichů/m2, vsyp křemičitý písek, výška vláken 18-20 mm. Barva zelená, červená. Technický list ke stažení zde.
  • JUTA WINNER 55/140 - umělý trávník 3. generace (UT3G), monofilament, zásyp křemičitým pískem a gumovým granulátem. Určen výhradně na profi fotbal, 100% PP, výška vlasu 55 mm, 8.819 vpichů/m2. Technický list ke stažení zde.
  • JUTA Active - umělý bezzásypový trávník určený výhradně na fotbal. Vlas PE monofilament. Výška vlasu 30 mm, 20.997 vpichů/m2. Jen minimální zásyp křemičitým pískem (± 10 kg/m2). Křemičitý písek se používá jen na zafixování koberce, nejde prakticky vidět. Odpadají problémy z vynášením písku či s jeho dosypáváním. Technický list ke stažení zde.

 

Zpět na partnery